By continuing use this site, you agree to the Terms & Conditions and our use of cookies.
Sublue Blue Nexus Havuz Temizleme RobotuSublue Blue Nexus Havuz Temizleme Robotu
  • Yeni
₺47.904,40
Dalle DZ-400/2SD Profesyonel Vakum Azotlu Paketleme MakinesiDalle DZ-400/2SD Profesyonel Vakum Azotlu Paketleme Makinesi
  • Yeni
Filtrele

Stok durumu

Stok durumu

Slider Offer Banner
Hizmetlerimiz
100% Güvenli Ödeme
100% Güvenli Ödeme
Tüm Bilgileriniz Güvenli Şekilde İşlenir
En İyiler Burada Yer Alır
En İyiler Burada Yer Alır
En İyi Markalar Bizde!
Bize Yazın!
Bize Yazın!
05321714864
%99 Aynı Gün Kargo
%99 Aynı Gün Kargo
Sipariş Verin, En Hızlı Şekilde Gönderelim
Multi Eşya'dan Al Haberi

Rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Aradığınızı tekrar arayın

Meyve ve sebze kurutma makineleri, gıda üretiminde son dönemin ilgi gören ürünleri arasında yer alıyor. Mutfağınızda birbirinden lezzetli yiyecekler hazırlamak için kullanabileceğiniz veya yeni bir iş kolu olarak değerlendirebileceğiniz bu makineler, meyve ve sebzeleri geniş kapasiteleriyle hızlı bir şekilde kurutabiliyor. Kurutulan meyve ve sebzeleri dört mevsim boyunca güvenle tüketebilmenize imkân tanıyan makineler, sağlıklı atıştırmalık ve organik gıda üretimi yapan firmalar tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Eğer siz de gıda sektöründeki yerinizi hemen almak ya da sektördeki mevcut konumunuzu ileriye taşımak istiyorsanız, DALLE meyve ve sebze kurutma makinelerini tercih edebilirsiniz.

Meyve ve Sebze Kurutma Makinesi Nedir?

Meyve ve sebze kurutma makineleri, gıda kurutma işlemlerini son derece kolay ve pratik bir hâle getiren cihazlardır. Fırın formunda üretiliyor ve geniş kapasiteleriyle tek seferde çok miktarda gıdayı rahatça kurutabilmenizi sağlıyor. Paslanmaz çelikten imal ediliyor ve bu sayede son derece hijyenik ve güvenli bir kurutma deneyimi yaşayabilmenize olanak tanıyor. 12, 16, 20, 32, 48, 60 ve 80 tepsi seçenekleriyle her türlü kurutma ihtiyacınızı başarıyla karşılıyor. Meyve ve sebzeleri kendi imkânlarınızla rahatça kurutabilmenize ve çeşitli gıda firmalarına ya da son alıcıya ideal fiyatlarla satabilmenize imkân tanıyor. Kurutulmuş gıdalara karşı talebin her geçen gün artması dolayısıyla meyve sebze kurutma makineleri, gıda sektöründe hızla trend haline gelen önemli inovasyonlar arasında gösteriliyor. 

Meyve ve Sebze Kurutma Makinelerinin Faydaları Nelerdir?

İri, taneli, çekirdekli gibi farklı organik meyve ve sebzelerin tamamında yüksek performans gösteren makineler, faydalanabileceğiniz bazı avantajlar sunuyor:

Meyve ve sebze kurutma makineleri sayesinde en lezzetli ve meyveleri, sebzeleri kolayca kurutabilir; her türlü organik gıdayı mevsimleri dışında da tüketilebilir hale getirebilirsiniz.

Tek seferde çok sayıda meyve sebze için işlem yapabilir ve kurutulmuş gıdaları yüksek hacimlerle farklı alıcılara satabilirsiniz.

Organik meyve ve sebzeleri, içeriğinde yer alan vitaminleri, mineralleri ve diğer besin değerlerini kaybetmeden kurutabilirsiniz.

Dehidrasyon işlemi sırasında meyve ve sebzelerin içerisinde yer alan su dehidre ediliyor böylece gıdalar kurutulmuş oluyor. Bu işlem sayesinde gıdaların hızlı bozulmasının önüne geçiliyor, küf ve bakteri gelişimi engelleniyor.

Dehidre edildiği için kuruttuğunuz meyve ve sebzelerin raf ömrü daha uzun oluyor. Bu sayede uzun süre boyunca satışı yapılabiliyor.

Meyve ve Sebze Kurutma Makineleri Nasıl Kullanılır?

Meyve ve sebze kurutma cihazlarını aktif hâle getirmek için ürünün tepsilerine yiyecekleri birbirlerine temas etmeyecek şekilde dizmeniz ve fırın kapağını kapattıktan sonra cihazı içerisinde bulunan gıdanın kurutma seviyesine uygun şekilde ayarlamanız yeterli oluyor. Meyve ve sebzeler, içerdikleri doğal su miktarına göre farklı seviyelerde işlem gerektirebiliyor. Bu sebeple, işlem uygulamadan önce kurutacağınız meyve ve sebzelerin aynı anda kurutulmaya uygun olup olmadığına dikkat etmeniz ve doğru kademe ayarını yapmanız önem taşıyor. Kokuları birbirine karışmayacak gıdaları aynı anda kurutmaya özen göstermeniz ve meyve ya da sebzelerin içerdiği su oranına göre kademe ayarını yapmanız, işlemlerin başarısını artıran püf noktalar arasında yer alıyor.

Girişimcilerin Yeni Gözdesi: Meyve ve Sebze Kurutma Makineleri

Meyve ve sebze kurutma makineleri, yeni bir iş kolu arayan girişimcilerin yeni gözdesi. Kuru meyve ve sebze ticareti yapan firmaların ürün taleplerinde gözlemlediği artış, girişimcileri bu sektöre yönlendiriyor. Bu doğrultuda meyve ve sebze kurutma makinelerine olan ihtiyaç giderek artıyor. Sektörün dinamiklerinin farkına varan ve bu alanda yer almak isteyen girişimciler kurutma makineleri sayesinde işlerini geliştirip büyütebiliyor.

Yatırımınızın hızlı bir şekilde geri dönmesini ve giderek kâra geçmenizi sağlayan makineler, aynı zamanda işlerini büyütmek isteyen firmalar tarafından da tercih ediliyor. Kuru yemiş, salça, sos, reçel, marmelat, konserve gibi farklı türlerde üretim yapan firmaların dört mevsim boyunca her türlü meyve ve sebzeye ulaşabilmesini sağlayan kurutma makineleri, bu sayede piyasaya daha fazla ürün sunabilmenizi ve daha yüksek satış rakamlarına ulaşabilmenizi kolaylaştırıyor. Organik beslenme kültürünün gelişmesiyle her geçen gün daha fazla önem kazanan meyve ve sebze kurutma makineleri, sağlıklı gıdaların üretimini de kolaylaştırıyor.

Meyve ve sebze kurutma makineleri, tesis bazlı üretim yapmak isteyenler için de ideal tercihlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Organik gıda üretimi yapan meyve ve sebze bahçeleri bulunan çiftçiler de ürünlerini kurutmak için bu makineleri tercih edebiliyor.

Eğer siz de son dönemin en çok dikkat çeken gıda üretim yöntemleriyle tanışmak isterseniz, meyve ve sebze kurutma cihazlarıyla hemen tanışabilirsiniz. Yüksek kaliteleriyle fark yaratan DALLE meyve ve sebze kurutma fırınlarını ise MultiEşya’da bulabilirsiniz.